homekontakt
  auditorská kancelář autorská tvorba penzion Pivoňka Lions clubpenzion pivoňka

Penzion se nachází v osadě Pivoň, obec Mnichov na Domažlicku, v krásném přírodním prostředí Českého Lesa, které díky tomu, že bylo až do r. 1989 v tzv. „zakázaném pohraničním pásmu“ zůstalo ušetřeno náporu turistů a s tím

V sousedství penzionu stojí vzácný augustiniánský klášter, který měl vzniknout snad již v r. 1040 při příležitosti vítězství českého knížete Břetislava nad německým císařem Jindřichem III ve známé bitvě u Brůdku. Klášter byl po r. 1945 díky "hospodaření" armády a státního statku téměř zničen, nyní se postupně rekonstruuje. Poblíž kláštera je možno spatřit také památkově chráněné lípy, jejichž stáří se odhaduje na více než 300 let.
Nad Pivoní se kdysi vypínal hrad Starý Herštejn, který se však ve středověku stal hnízdem lupičů a byl proto zničen královským vojskem. Na tom místě se zachovaly zbytky věží. Hrad je oblíbeným cílem turistů.

penzion Pivoňka

Ve vzdálenosti 6 km se nachází přírodní koupaliště (poběžovice) a v obci Waldmünchen (Německo) vzdálené cca 15 km se nachází rozsáhlý aquapark s tobogány a termální vodou.


Nově se turistickým cílem stává také znovuobjevování obcí a vesnic, které byly zničeny po r. 1945, resp. zbytků po těchto vesnicích.


Kapacita a služby

V současné době, po rozsáhlé rekonstrukci celého penzionu, má penzion kapacitu až 24 lůžek, z toho část je upravena i pro tělesně postižené osoby s bezbariérovým přístupem přímo z okolní komunikace.

Po rekonstrukci jsou pokoje vybaveny novým nábytkem na zakázku, byly upraveny koupelny, jídelna, výčep a další interiéry. V nejnižším podlaží vznikla sauna s posilovnou.

V upravené stodole je k dispozici úschovna jízdních kol, a dále půjčovna kol a dalšího sportovního nářadí. Je tu také stolní tenis. V sále je stolní fotbal pro 4 hráče a na zahradě hřiště na kroket.
Nově je k dispozici vybavená kuchyňka.
Pro podrobnosti se podívejte na naši novou stránku www.penzionpivonka.cz.


Penzion

Penzion Pivoňka
Pivoň 32
345 22 Poběžovice

tel.: 379 427 535
penzion.pivon@seznam.cz

Webová stránka:
www.penzionpivonka.cz


Majitelé penzionu:
manželé
Ing. Hana Vičarová
a Ing. Ivan Vičar
Provozovatel:
Ing. Hana Vičarová